Dzika 15 lok CU4, 00-172 Warszawa
Zadzwoń do nas - 609 366 732
Dlaczego nie możemy zajść w ciążę?
Przyczyn trudności z poczęciem dziecka może być wiele. Obrazowo można je przedstawić w trzech grupach, jako problemy z komórką jajową, plemnikiem albo z połączeniem się obu gamet.
Kiedy powinniśmy zgłosić się do lekarza?
Jeśli jesteś młodą, zdrową, regularnie miesiączkującą kobietą i współżyjecie bez zabezpieczeń co 2-3 dni, to pomocy lekarskiej należy zacząć szukać dopiero po upływie roku.
Jakie są metody leczenia niepłodności?
Leczenie zaczyna się od diagnostyki, a następnie krok po kroku eliminuje się wykryte problemy. Może obejmować monitorowanie cyklu, stymulację owulacji, inseminację czy procedurę in vitro.
Jak przebiega pierwsza wizyta w kierunku leczenia niepłodności?
Pierwsza wizyta zwykle trwa dłużej i ma na celu zapoznanie się lekarza z problemami danej pary oraz historią leczenia zgłaszających się pacjentów. Może się odbyć w dowolnym dniu cyklu.
Jak wygląda plan leczenia?
Plan leczenia powstaje na pierwszej wizycie w kierunku leczenia niepłodności i obejmuje zalecone badania diagnostyczne, częstotliwość i rodzaj zabiegów, a także zalecenia dietetyczne, czy suplementację witaminową.
Co jeszcze możemy zrobić?
Ważną rolę mogą odegrać terapie wspomagające. Sięgnięcie do mądrości medycyny Dalekiego Wschodu, zastosowanie technik relaksacyjnych, akupunktury, masażu, zbilansowanie diety mogą wpłynąć korzystnie na proces leczenia.
Na czym polega i ile trwa procedura in vitro?
Podejście do in vitro składa się z kilku etapów: uzyskania gamet, samej procedury zapłodnienia pozaustrojowego, hodowli zarodków, transferu oraz fazy lutealnej (po transferze).
Kiedy powinniśmy zdecydować się na zapłodnienie in vitro?
Zapłodnienie in vitro to najbardziej skomplikowana i zaawansowana postać leczenia niepłodności. My zawsze najpierw staramy się dać szansę naturze, wspomagając ją tam, gdzie jest to niezbędne.
Ile kosztuje in vitro?
Całkowity koszt in vitro zależy od wielu czynników i może znacznie się różnić nawet pomiędzy parami podchodzącymi do tej procedury w tym samym czasie w jednej klinice.
Dlaczego warto wykonać?
Badania prenatalne dostarczają nam informacji o zdrowiu nienarodzonego jeszcze dziecka oraz o prawidłowości przebiegu ciąży, dlatego powinny być wykonywane u wszystkich ciężarnych.
W jakich terminach?
Badania prenatalne najlepiej wykonywać w ściśle określonym czasie - mają wtedy największą skuteczność w rozpoznawaniu różnych nieprawidłowości.
Czy badania są bezpieczne?
Badania USG są całkowicie bezpieczne zarówno dla matki, jak i dla płodu. To samo można powiedzieć o nowoczesnych nieinwazyjnych metodach oszacowywania ryzyka chorób genetycznych.
Kiedy poznamy płeć dziecka?
Płeć płodu widać podczas badania USG w 22 tyg. ciąży. Oceniając budowę ciała dziecka sprawdza się narządy płciowe zewnętrzne i w ten sposób określa płeć maleństwa.
Co można zobaczyć na USG 3D/4D?
Przy korzystnym ułożeniu płodu, możemy uzyskać „zdjęcie” całej postaci dziecka lub, szczególnie w późniejszym okresie ciąży, jego twarzy, rączki czy stopy.
Kiedy będą dostępne wyniki?
Wyniki badania USG dostępne są od razu, po zakończeniu wizyty lekarskiej. Wyniki badań laboratoryjnych zależą od dostępności i czasu pracy laboratorium – zwykle jest to kilka dni.
Jakie mam szanse na zajście w ciążę?
Kalkulator pomaga oszacować prawdopodobieństwo naturalnego zajścia w ciążę w ciągu jednego roku par z mogącą wynikać z różnych czynników obniżoną płodnością.
Wyznacz termin badania USG
Przy pomocy kalendarza możesz wyznaczyć optymalny termin przeprowadzenia badania USG dla wybranego rodzaju wizyty w oparciu o datę miesiączki lub planowany termin porodu.
Wyznacz dni płodne
Przy pomocy kalendarza możesz wyznaczyć dni płodne w oparciu o datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki oraz średnią długość cyklu.
Sprawdź nasz kalendarz ciąży
Kalendarz pozwoli uporządkować trudny okres ciąży oraz lepiej przygotować się na niespodzianki czekające na mamę i dziecko w poszczególnych tygodniach ciąży.
Nie pamiętasz hasła? To nie jest problem. Wpisz poniżej swój adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji i wybierz przycisk „Wyślij”. Otrzymasz specjalny kod umożliwiający zalogowanie się i dokonanie zmiany hasła.Sprawdź za kilka chwil swoją skrzynkę pocztową. Gdy otrzymasz wiadomość z kodem weryfikującym, skopiuj go i podaj podczas logowania, a następnie dokonaj zmiany hasła.