USG 22 tydzień ciąży (2 trymestr)

Cel

Głównym celem badania jest detaliczna ocena budowy płodu i wykluczenie najczęściej występujących wad. To najważniejsze badanie USG w ciąży możesz wykonać w naszej klinice Fertina.

Kiedy?

Badanie wykonywane jest około 22 tygodnia. Można je zrobić już wcześniej (nie ma tu tak restrykcyjnego ograniczenia czasowego jak w I trymestrze), jednakże ryzykujemy wtedy złą wizualizację i konieczność powtórzenia oceny za 2-3 tyg.

Do wyznaczenia optymalnej daty badania USG w 22 tygodniu ciąży skorzystaj z naszego kalendarza: Kalendarz wizyt USG

Przebieg

Badanie wykonywane jest sondą przezbrzuszną i dopochwową. Należy przybyć z PUSTYM pęcherzem. Najpierw, przez brzuch, lekarz mierzy i ogląda dziecko, oceniając dokładnie jego kościec i wszystkie narządy wewnętrzne. Bardzo istotną sprawą jest precyzyjne obejrzenie serca płodu, gdyż to ono jest najczęstszym miejscem powstawania wad. Sprawdza ilość płynu owodniowego oraz budowę łożyska i pępowiny. Następnie sondą dopochwową ocenia długość kanału szyjki i położenie łożyska. Badanie kończy uwidocznienie płodu w technologii 3D/4D.

Dowiedz się więcej o parametrach płodu ocenianych w 22 tygodniu ciąży z artykułu: USG 22 i 32 tydzień ciąży

Czas trwania

Wizyta trwa około 20 min.

Wyniki

Wynik badania wraz z dokumentacją zdjęciową pacjentka otrzymuje na koniec wizyty. Jeśli planuje nagranie pamiątkowego filmu, powinna przynieść ze sobą PenDrive oraz zgłosić to lekarzowi W TRAKCIE badania!


Sprawdź cennik leczenia niepłodności CM Fertina