Leczenie niepłodności – pierwsza wizyta w Klinice

Leczenie niepłodności, podobnie jak każdej innej choroby, powinno być leczeniem przyczynowym. Oznacza to konieczność przeprowadzenia najpierw bardzo dokładnej diagnostyki, a następnie precyzyjnego zareagowania tam, gdzie zaistniał problem. Przyczyna trudności z poczęciem bardzo często, bo aż w 50 % leży również po stronie męskiej, dlatego bardzo ważne jest, aby na tę pierwszą wizytę przyszli oboje partnerzy.

W naszej Klinice pierwsza wizyta może się odbyć w każdym momencie cyklu, jednakże najlepiej byłoby zgłosić się w trakcie miesiączki (1-5 dzień cyklu).

Fertina - Pierwsza wizyta w klinice

Krótka ankieta

Dla ułatwienia i celem uszeregowania informacji pacjentka zostanie poproszona przed wizytą o wypełnienie pisemnej krótkiej ankiety, którą przekaże lekarzowi podczas wizyty.

Rozmowa

Spotkanie z lekarzem rozpocznie się rozmową – trzeba przygotować się na pytania o czas starań o ciążę, długość i regularność cykli miesiączkowych (cykl liczymy od pierwszego dnia krwawienia do ostatniego dnia przed następnym, zazwyczaj jest to 28-30 dni), częstotliwość współżycia, nazwy i dawki przyjmowanych na stałe leków. Należy ustalić datę ostatniej miesiączki.

Trzeba przynieść ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną – wyniki badań, szczególnie badania nasienia, wypisy ze szpitala, opisy ewentualnych operacji czy zabiegów, jeśli jakieś były robione.

Badanie

Następnie odbędzie się badanie ginekologiczne – badana będzie tylko kobieta. Obecność miesiączki nie przeszkadza przy badaniu! Oczywiście niektórych badań nie można wtedy wykonać, np. pobrać wymazu cytologicznego, ale akurat w przypadku niepłodności ocena ginekologiczna na początku cyklu to podstawowe badanie. Rozpoznawalność niektórych chorób, np. endometriozy, jest też wtedy największa.

Kolejnym etapem będzie przezpochwowe badanie USG z oceną budowy narządu rodnego oraz ilości pęcherzyków jajnikowych. Pacjentka otrzyma wynik badania z dokumentacją zdjęciową.

Plan leczenia

Po zebraniu wszystkich informacji lekarz omówi z parą plan diagnostyki i leczenia obojga partnerów. Schemat dalszego postępowania pacjentka dostaje na piśmie i zabiera do domu.

W naszej klinice zawsze najpierw przeprowadzamy dokładną diagnostykę i staramy się leczyć występujące problemy. Dajemy szansę naturze wspomagając ją tam, gdzie jest to niezbędne. Dopiero gdy te starania nie prowadzą do ciąży rekomendujemy podejście do procedury in vitro.

Czas trwania

Wizyta trwa ok 40 min.

Rozpocznij swoje starania z Fertiną

Wiemy jak stresująca może być droga od decyzji o posiadaniu dziecka do szczęśliwego rozwiązania i jak ważny jest wybór właściwej opieki, przy której będziecie czuć się komfortowo, a szanse na urodzenie zdrowego dziecka będą największe.

Nasz zespół lekarzy specjalizujących się w leczeniu niepłodności i badaniach prenatalnych oraz doświadczonych położnych pomoże wam we wszystkich etapach tej drogi, poczynając od wstępnej oceny pary, przez diagnozę, wykonanie niezbędnych badań, wspólne wypracowanie szczegółowego planu leczenia, śledzenie postępów, aż do wykonania badań prenatalnych i przygotowania do porodu.

Fertina - ciąża
Scroll to Top