Skuteczność leczenia

Jesteśmy dumni ze skuteczności leczenia niepłodności, jaką osiągnęliśmy w Klinice Fertina w ostatnich latach. Tak dobre rezultaty wynikają ze stosowania najnowszych programów leczenia, determinacji zespołu oraz indywidualnego podejścia do pacjenta. W osiągnięciu ich pomogły nam również doskonale wyposażone i nowoczesne pracownie in vitro.

Skuteczność poszczególnych procedur

Monitoring cykluOcena cyklu i precyzyjne ustalenie momentu jajeczkowania, to podstawa diagnostyki i leczenia trudności z poczęciem potomka. Zawsze zaczynamy od tej procedury. W ciągu ostatnich 2 lat, skuteczność leczenia tą metodą w naszej Klinice osiągnęła 32 %, co oznacza, że co trzeciej parze zgłaszającej się do Fertiny udało się zajść w ciążę bez stosowania skomplikowanych metod wspomaganego rozrodu. W ocenianej grupie znajdują się zarówno pacjentki z własnymi, spontanicznymi cyklami, jak i te, u których owulacje trzeba było indukować farmakologicznie.

Inseminacja nasieniem partneraInseminacja to zabieg należący do metod wspomaganego rozrodu. Najczęstszym wskazaniem do jego zastosowania są łagodne nieprawidłowości w badaniu nasienia. Przeprowadza się go także u par z tzw. niepłodnością idiopatyczną, czyli stanem, kiedy wyniki badań diagnostycznych są prawidłowe, a do ciąży w obserwowanych cyklach nie dochodzi. Skuteczność leczenia tą metodą dla kobiet młodszych niż 35 lat w klinice Fertina jest imponująca i wynosi 43%, a wśród pacjentek starszych niż 36 lat – 8,4% . Na tak dobre wyniki leczenia wpływ miała zapewne organizacja naszej pracy – termin zabiegów inseminacji zawsze ustalany jest indywidualnie dla danej pary, zgodnie z wynikiem monitoringu cyklu, a nie np. dni roboczych.

Inseminacja nasieniem dawcy – Klinika Fertina współpracuje z cieszącym się znakomitą renomą duńskim bankiem nasienia European Sperm Bank. Dzięki zastosowaniu materiału biologicznego doskonałej jakości w precyzyjnie wyznaczonym momencie cyklu pacjentki, uzyskaliśmy 60 % ciąż.

In vitro – Kiedy inne metody okazują się nieskuteczne przychodzi czas na procedurę in vitro. Cieszymy się, że w ostatnim roku mogliśmy w ten sposób pomóc w zajściu w ciążę aż 46% pacjentek w wieku do 35 lat i 32% powyżej 35 roku życia (statystyki ciąża/transfer).

Transfer mrożonego zarodka – W przypadku niepowodzenia transferu w cyklu stymulacyjnym lub przy niemożności transferowania zarodka w takim cyklu, szansę na uzyskanie ciąży dają doskonałe techniki mrożenia zarodków. Skuteczność w uzyskaniu ciąży po transferze rozmrożonego zarodka wyniosła w naszej Klinice 56%.

Czy moja terapia będzie skuteczna?

Ocena szans zajścia w ciążę przy stosowaniu różnych procedur jest złożona i silnie zależy od cech indywidualnych. Najlepszym sposobem na zrozumienie prawdopodobieństwa sukcesu jest umówienie się na konsultację z jednym z naszych specjalistów leczenia niepłodności. W Klinice Fertina nasi lekarze zawsze dokładnie i jasno odpowiadają na pytania dotyczące skuteczności i prawdopodobieństwa powodzenia terapii oraz pomagają wybrać najkorzystniejszy dla pacjenta wariant leczenia.

Rozpocznij swoje starania z Fertiną

Wiemy jak stresująca może być droga od decyzji o posiadaniu dziecka do szczęśliwego rozwiązania i jak ważny jest wybór właściwej opieki, przy której będziecie czuć się komfortowo, a szanse na urodzenie zdrowego dziecka będą największe.

Nasz zespół lekarzy specjalizujących się w leczeniu niepłodności i badaniach prenatalnych oraz doświadczonych położnych pomoże wam we wszystkich etapach tej drogi, poczynając od wstępnej oceny pary, przez diagnozę, wykonanie niezbędnych badań, wspólne wypracowanie szczegółowego planu leczenia, śledzenie postępów, aż do wykonania badań prenatalnych i przygotowania do porodu.

Fertina - ciąża
Scroll to Top