Dzika 15 lok CU4, 00-172 Warszawa

Zadzwoń do nas - 609 366 732

Rozmiar czcionki: +

Szkoła rodzenia - najlepsza lekcja dla przyszłych rodziców

Ciąża jest bardzo ważnym wydarzeniem w rodzinie, towarzyszy jej przeważnie wielka radość, ale także sporo stresu. Szczególnie w przypadku pierwszego dziecka okres ten jest istotny, młodzi rodzice wchodzą bowiem w zupełnie nowe role. 

Dlatego ogromną popularnością cieszą się obecnie szkoły rodzenia, w których przyszłe matki oraz ojcowie zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności.

Szkoła rodzenia CM Fertina proponuje indywidualne podejście do każdej pary. W trakcie zajęć rodzice poznają odpowiedzi na wszystkie, nurtujące ich pytania. Do dyspozycji uczestników spotkań jest doświadczona położna, na co dzień pracująca w szpitalu, jak również dietetyk. Nasza szkoła rodzenia kładzie szczególny nacisk na przedstawienie ciąży z perspektywy obojga rodziców oraz samego dziecka.

Kiedy udać się na zajęcia?

Uczestnictwo w zajęciach najlepiej rozpocząć po 20 tygodniu ciąży, kiedy to zmiany w ciele matki i dziecka są już widoczne, jednak do rozwiązania pozostało jeszcze sporo czasu. Aby móc sprostać wymaganiom nawet najbardziej zabieganych rodziców, w naszej szkole rodzenia stworzyliśmy zintensyfikowany program zajęć. W trakcie trzech, półtoragodzinnych spotkań, przyszli rodzice zdobędą kompleksową wiedzę, która pozwoli im przygotować się do porodu i rodzicielstwa.

Ważne w okresie ciąży

W trakcie pierwszej ciąży kobiety obawiają się o to, że ich styl życia może zaszkodzić dziecku. Dlatego osoby prowadzące zajęcia w szkole rodzenia starają się rozwiewać wszelkie wątpliwości. Rodzice dowiadują się, jak odpowiednio bilansować dietę, aby zawierała w sobie składniki odżywcze, niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu. Specjaliści przedstawiają również przykładowe ćwiczenia fizyczne, które nie szkodząc dziecku, utrzymają przyszłą mamę w dobrej formie. Omawiane są również dolegliwości, które mogą wystąpić oraz sposoby na radzenie sobie z nimi.


Przygotowania do porodu

Spakowanie torby na wizytę w szpitalu jest bardzo ważne, dlatego temat ten również jest poruszany w trakcie zajęć. Szczególny nacisk jednak kładziony jest na prawidłowe odczytywanie symptomów porodu, dzięki którym rodzice będą wiedzieć, kiedy należy udać się do szpitala. Na zajęciach położna przedstawia przyszłym mamom metody oddechowe, które warto zastosować w trakcie porodu. Poinformuje również, jakie są warunki otrzymania znieczulenia, oraz poda alternatywne metody radzenia sobie z bólem. Poruszana jest również kwestia obecności ojców na sali porodowej, panowie dowiadują się, w jaki sposób pomagać partnerkom w tych ciężkich chwilach.

Początki rodzicielstwa

Dzięki uczestnictwu w szkole rodzenia, przyszli rodzice dowiedzą się, jak prawidłowo stworzyć kącik dla noworodka, by znalazły się w nim wszelkie, niezbędne akcesoria. Kobiety, które postanowią karmić dziecko piersią, nauczą się stymulować laktację, dowiedzą się również, w jaki sposób bilansować posiłki, aby służyły noworodkowi. Poruszany jest również problem depresji poporodowej, w związku z czym rodzice będą w stanie w porę odczytać jej sygnały. Poza tym zarówno mama, jak i tata dowiadują się jak kąpać i przewijać dziecko w sposób skuteczny oraz bezpieczny.

Oceń ten wpis:
0

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 grudzień 2021

Zdjęcie captcha