Dzika 15 lok CU4, 00-172 Warszawa

Zadzwoń do nas - 609 366 732

Inseminacja

Cel inseminacji

Inseminacja domaciczna to jedna z metod wspomaganego rozrodu. Celem jej jest podanie specjalnie przygotowanego nasienia wprost do jamy macicy.

Dowiedz się więcej o inseminacji i innych metodach leczenia niepłodności z artykułu: Metody leczenia niepłodności

Kiedy?

Dokładny termin wykonania procedury ustalany jest podczas spotkań monitoringu cyklu, w którym planowana jest inseminacja.

Przebieg inseminacji

Do zabiegu inseminacji domacicznej obowiązuje kwalifikacja. Najczęściej ma ona miejsce podczas pierwszego spotkania w cyklu, w którym partnerzy chcą wykonać zabieg. Polega na rozmowie lekarza z parą, badaniu lekarskim oraz ocenie wymaganych badań diagnostycznych (u kobiety-ocena drożności jajowodów, czystość pochwy, posiew w kierunku chlamydia, cytologia, u obojga partnerów - WR, HbsAg, HIV, HCV, AHBC-T, grupa krwi, czynnik Rh). Pacjenci zapoznają się z Informatorem na temat zabiegu inseminacji domacicznej. Lekarz omawia procedurę i ustala plan spotkań i potrzebnych badań hormonalnych. Partnerzy podpisują świadomą Zgodę na wykonanie zabiegu inseminacji domacicznej.

W dniu planowanej inseminacji do CM Fertina przybywa najpierw partner w celu oddania nasienia. Zalecane jest, aby przez dwa poprzedzające dni para powstrzymała się od współżycia seksualnego. Około dwie godziny później ma miejsce spotkanie z partnerką. Jeśli nasienie spełnia kryteria jakości, a partnerzy podtrzymują zgodę na wykonanie procedury, przygotowywany jest zabieg. Inseminacja wykonywana jest na fotelu ginekologicznym. Do jamy macicy wprowadzany jest cienki cewnik, poprzez który lekarz podaje specjalnie spreparowane wcześniej nasienie. Zabieg nie jest bolesny i trwa kilka minut. Potem pacjentka pozostaje jeszcze na fotelu ginekologicznym przez 10-15 minut.

Spotkanie kończy się wydaniem pacjentce dokumentacji przeprowadzonego zabiegu wraz z zaleceniami dotyczącymi dalszego postępowania.

Czas trwania inseminacji

Czas trwania procedury to kilkanaście minut.

Wyniki

Opis zabiegu oraz parametry użytego nasienia natywnego i po preparatyce pacjentka otrzymuje po wykonanej procedurze.

Cennik CM Fertina