Dzika 15 lok CU4, 00-172 Warszawa

Zadzwoń do nas - 609 366 732

Inseminacja nasieniem dawcy

Cel inseminacji w dawstwie innym niż partnerskie

Inseminacja domaciczna z użyciem nasienia dawcy to jedna z metod wspomaganego rozrodu. Celem jej jest podanie specjalnie przygotowanego nasienia wprost do jamy macicy.

W CM Fertina współpracujemy z renomowanym duńskim bankiem spermy - European Sperm Bank

Dowiedz się więcej o inseminacji i innych metodach leczenia niepłodności z artykułu: Metody leczenia niepłodności

Kiedy?

Dokładny termin wykonania procedury ustalany jest podczas spotkań monitoringu cyklu, w którym planowana jest inseminacja.

Para przystępuje do przygotowań do zabiegu po uprzednim wyborze dawcy nasienia na spotkaniu z embriologiem.

Przebieg inseminacji

Do zabiegu inseminacji domacicznej obowiązuje kwalifikacja. Najczęściej ma ona miejsce podczas pierwszego spotkania w cyklu, w którym partnerzy chcą wykonać zabieg. Polega na rozmowie lekarza z parą, badaniu lekarskim oraz ocenie wymaganych badań diagnostycznych (u kobiety-ocena drożności jajowodów, czystość pochwy, posiew w kierunku chlamydia, cytologia, u obojga partnerów - WR, HbsAg, HIV, HCV, AHBC-T, grupa krwi, czynnik Rh). Pacjenci zapoznają się z Informatorem na temat zabiegu inseminacji domacicznej. Lekarz omawia procedurę i ustala plan spotkań i potrzebnych badań hormonalnych. Partnerzy podpisują świadomą Zgodę na wykonanie zabiegu inseminacji domacicznej.

W dniu planowanej inseminacji, jeszcze przed przybyciem pacjentki, embriolog rozmraża depozyt nasienia od wybranego przez parę dawcy i wykonywana jest preparatyka nasienia. Inseminacja wykonywana jest na fotelu ginekologicznym. Do jamy macicy wprowadzany jest cienki cewnik, poprzez który lekarz podaje specjalnie spreparowane wcześniej nasienie. Zabieg nie jest bolesny i trwa kilka minut. Potem pacjentka pozostaje jeszcze na fotelu ginekologicznym przez 10-15 minut.

Spotkanie kończy się wydaniem pacjentce dokumentacji przeprowadzonego zabiegu wraz z zaleceniami dotyczącymi dalszego postępowania.

Czas trwania inseminacji

Czas trwania procedury to kilkanaście minut.

Wyniki

Opis zabiegu oraz parametry użytego nasienia pacjentka otrzymuje po wykonanej procedurze.

Cennik CM Fertina