Pierwsza wizyta w kierunku leczenia niepłodności

Cel

Wizyta konsultacyjna w sytuacji podejrzewanych trudności z poczęciem dziecka. Dobrze byłoby, żeby na tę pierwszą wizytę przyszli oboje partnerzy.

Dowiedz się więcej o metodach leczenia niepłodności z artykułu: Metody leczenia niepłodności

Kiedy?

Pierwsza wizyta może się odbyć w każdym momencie cyklu, jednakże najlepiej byłoby zgłosić się w trakcie miesiączki (1-5 dzień cyklu).

Przebieg

Spotkanie rozpocznie się rozmową z lekarzem, który zapyta o czas trwania starań o ciążę, częstotliwość współżycia seksualnego, przebyte choroby, operacje, zabiegi, rodzaj wykonywanej pracy zawodowej. Należy przynieść ze sobą wszystkie posiadane wypisy ze szpitali (ze szczególnym uwzględnieniem opisów operacji i wyników badań histopatologicznych), wyniki badań diagnostycznych, dokumentację wykonanych procedur leczenia niepłodności. W przypadku wizyty w klinice, po rozmowie z parą odbędzie się badanie ginekologiczne kobiety połączone z oceną USG. Na ten czas partner zostanie poproszony o opuszczenie gabinetu.

Czas trwania

Wizyta trwa ok 40 min.

Wyniki

Podsumowaniem wizyty będzie Plan Leczenia oraz, w przypadku wizyty w klinice, wynik wykonanego badania USG ginekologicznego wraz z dokumentacją zdjęciową.


Sprawdź cennik leczenia niepłodności CM Fertina