Katarzyna Hanus-Durlej

Specjalizacja

Katarzyna Hanus-Durlej

Obecnie pracuję w Klinice Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa SPSK im. Prof. W. Orłowskiego - jest to ośrodek specjalizujący się w wysoko zaawansowanej chirurgii ginekologicznej.

Moje zawodowe zainteresowania skupiają się na endokrynologii, endokrynologii ginekologicznej (zaburzenia miesiączkowania, choroby tarczycy, hiperprolaktynemia, zespół policystycznych jajników, czynnościowe zaburzenia podwzgórzowe), niepłodności, endometriozie, mięśniakach macicy – zarówno leczeniu zachowawczym jak i operacyjnym w tym zabiegach endoskopowych (laparoskopia, histeroskopia).

Wykształcenie i certyfikaty

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologii i Położnictwa (PTGiP) oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (PTGO). Posiadam certyfikat IOTA ultrasonograficznej oceny przydatków.

Posiadam tytuł Certyfikowanego Kolposkopisty PTKiPSM Nr KLP/19 w zakresie prewencji wtórnej raka szyjki macicy w tym kolposkopii z biopsją oraz tytuł Certyfikowanego Kolposkopisty Zabiegowego PTKiPSM Nr KLPZ/31 w zakresie prewencji wtórnej raka szyjki macicy w tym w zakresie procedur ablacyjnych oraz LLETZ/LEEP.

Ukończyłam kursy z dziedziny ginekologii estetycznej (laseroterapia, kwas hialuronowy, osocze bogatołytkowe) oraz labioplastyki.

Ukończyłam także certyfikowany kurs dotyczący diagnostyki i leczenia chorób sromu, wulwodynii i dyspareunii.

Podczas wizyty najważniejsza jest dla mnie przyjazna atmosfera badania, zaopiekowanie się pacjentką na każdym etapie jej życia. W swoją pracę wkładam serce i zaangażowanie.

Za cel stawiam sobie zapewnienie najlepszej możliwej opieki, rzetelnej porady i leczenia zgodnego z najnowszymi obowiązującymi standardami medycznymi w duchu EBM (Evidence Based Medicine).