Skuteczność leczenia

Jesteśmy dumni ze skuteczności leczenia niepłodności, jaką osiągnęliśmy w Centrum Medycznym Fertina w ostatnich latach. Tak dobre rezultaty wynikają ze stosowania najnowszych programów leczenia, determinacji zespołu oraz indywidualnego podejścia do pacjenta. W osiągnięciu ich pomogły nam również doskonale wyposażone i nowoczesne pracownie in vitro.

Monitoring cyklu

Ocena cyklu i precyzyjne ustalenie momentu jajeczkowania, to podstawa diagnostyki i leczenia trudności z poczęciem potomka. Zawsze zaczynamy od tej procedury. W ciągu ostatnich 2 lat, skuteczność leczenia tą metodą w naszej klinice osiągnęła 32 %, co oznacza, że co trzeciej parze zgłaszającej się do Fertiny udało się zajść w ciążę bez stosowania skomplikowanych metod wspomaganego rozrodu. W ocenianej grupie znajdują się zarówno pacjentki z własnymi, spontanicznymi cyklami, jak i te, u których owulacje trzeba było indukować farmakologicznie.

Inseminacja nasieniem partnera

Inseminacja to zabieg należący do metod wspomaganego rozrodu. Najczęstszym wskazaniem do jego zastosowania są łagodne nieprawidłowości w badaniu nasienia. Przeprowadza się go także u par z tzw. niepłodnością idiopatyczną, czyli stanem, kiedy wyniki badań diagnostycznych są prawidłowe, a do ciąży w obserwowanych cyklach nie dochodzi. Skuteczność leczenia tą metodą dla kobiet młodszych niż 35 lat w klinice Fertina jest imponująca i wynosi 43%, a wśród pacjentek starszych niż 36 lat - 8,4% . Na tak dobre wyniki leczenia wpływ miała zapewne organizacja naszej pracy – termin zabiegów inseminacji zawsze ustalany jest indywidualnie dla danej pary, zgodnie z wynikiem monitoringu cyklu, a nie np. dni roboczych.

Inseminacja nasieniem dawcy

Centrum Medyczne Fertina współpracuje z cieszącym się znakomitą renomą duńskim bankiem nasienia European Sperm Bank. Dzięki zastosowaniu materiału biologicznego doskonałej jakości w precyzyjnie wyznaczonym momencie cyklu pacjentki, uzyskaliśmy 60 % ciąż.

In vitro

Kiedy inne metody okazują się nieskuteczne przychodzi czas na procedurę in vitro. Cieszymy się, że w ostatnim roku mogliśmy w ten sposób pomóc w zajściu w ciążę aż 46% pacjentek w wieku do 35 lat i 32% powyżej 35 roku życia (statystyki ciąża/transfer).

Transfer mrożonego zarodka

W przypadku niepowodzenia transferu w cyklu stymulacyjnym lub przy niemożności transferowania zarodka w takim cyklu, szansę na uzyskanie ciąży dają doskonałe techniki mrożenia zarodków. Skuteczność w uzyskaniu ciąży po transferze rozmrożonego zarodka wyniosła w naszej klinice 56%.

Czy moja terapia będzie skuteczna?

Ocena szans zajścia w ciążę przy stosowaniu różnych procedur jest złożona i silnie zależy od cech indywidualnych. Najlepszym sposobem na zrozumienie prawdopodobieństwa sukcesu jest umówienie się na konsultację z jednym z naszych specjalistów leczenia niepłodności. W Centrum Medycznym Fertina nasi lekarze zawsze dokładnie i jasno odpowiadają na pytania dotyczące skuteczności i prawdopodobieństwa powodzenia terapii oraz pomagają wybrać najkorzystniejszy dla pacjenta wariant leczenia.