Alina Olczak

Alicja Bednarowska-Flisiak

Specjalizacja

Jestem psychologiem i dietetykiem. W mojej pracy łączę swoje doświadczenie psychologiczne z wiedzą żywieniową tworząc indywidualne programy dietetyczne dla osób które chcą odzyskać kontrolę nad własnym ciałem i być w dobrej formie. Przez dobrą formę rozumiem prawidłowa wagę, dobre samopoczucie, witalność i energię. Swoja wiedzę wzbogacałam o doświadczenia mamy gotującej dla dwójki dzieci z różnorakimi kłopotami zdrowotnymi oraz wieloletnie samodzielne eksperymenty dietetyczne służące wspieraniu leczenia własnej choroby autoimmunologicznej. Dzielę się swoją wiedzą, tym co wypracowałam sama a także tym czego dowiedziałam się od ekspertów podczas mojej edukacji na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu i Szkole głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Proponowane przez mnie programy opieram na aktualnym stanie wiedzy naukowej oraz wytycznych towarzystw medycznych i psychologicznych. Posiłki są proste w przygotowaniu i bazują na ogólnodostępnych produktach.

Wykształcenie

W roku 2000 ukończyłam z wyróżnieniem studia psychologiczne na Uniwersytecie Ad. Mickiewicza w Poznaniu posiadając dwie specjalizacje psycholog kliniczny i psycholog pracy. Wiedzę z zakresu dietetyki zdobyłam w szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na studiach w zakresie dietetyki i doradztwa żywieniowego. Ukończyłam kursy doszkalające w obszarach interpretacji badań laboratoryjnych, żywienia osób aktywnych fizycznie, żywienia w chorobach autoimmunologicznych oraz metabolicznych.

Aktywności

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Dietetycznego. Jestem autorką portalu backtoshape.pl poświęconego doradztwu dietetycznemu.