Dzika 15 lok CU4, 00-172 Warszawa

Zadzwoń do nas - 609 366 732

Rozmiar czcionki: +

Komunikat w sprawie Koronawirusa SARS-CoV-2

Szanowni Pacjenci,

W związku z sytuacją wywołaną epidemią Koronawirusa SARS-CoV-2 prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:


1. Obsługujemy pacjentów tylko bez objawów i ryzyka z wywiadu, co oznacza, że każdy pacjent, który spełnia choć jedno z poniższych kryteriów powinien skontaktować się z PSSE celem wdrożenia odpowiednich procedur nadzoru epidemiologicznego lub zadzwonić na infolinię MZ 800 190 590:

a. w ostatnich 14 dniach przebywał w rejonach transmisji koronawirusa SARS CoV-2 (lista krajów publikowana codziennie na stronie www.gis.gov.pl)
b. w okresie ostatnich 14 dni miał kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS CoV-2
c. ma objawy: gorączka powyżej 380C, kaszel, uczucie duszności - trudności w nabraniu powietrza

2. Każdy pacjent w CM Fertina ma obowiązek poddać się badaniu temperatury ciała za pomocą bezdotykowego termometru, dezynfekcji dłoni oraz wypełnić ankietę ryzyka wystąpienia zakażenia COVID-19. W przypadku stwierdzenia objawów i/lub wystąpienia ryzyka z wywiadu personel medyczny CM Fertina jest zobligowany do powiadomienia odpowiednich służb sanitarnych zgodnie z wytycznymi.


3. Pacjenci bez objawów i bez ryzyka nadal są traktowani jako potencjalnie zakażeni (tzw. pacjenci bezobjawowi) dlatego też dla wspólnego bezpieczeństwa przebywanie na terenie CM Fertina może odbywać się tylko według określonych zasad:

a. Poruszamy się w maseczkach ochronnych na twarzy, prosimy o ich zakładanie przed wejściem, w przypadku braku posiadania własnej maseczki pacjent otrzyma bezpłatną w ośrodku.
b. Pozostawiamy ubrania wierzchnie w szafie, torebki i ewentualną dokumentację medyczną trzymamy na kolanach, nie przynosimy ze sobą i nie zostawiamy w poczekalni przedmiotów takich jak książki, gazety itp.
c. Zachowujemy bezpieczne odległości od personelu medycznego i innych pacjentów, przemieszczamy się zgodnie z instrukcjami otrzymanymi od personelu medycznego.
d. Na umówioną wizytę przychodzimy punktualnie, jeśli dotrzemy przed wyznaczoną godziną należy poczekać na zewnątrz (spacer lub w aucie).
e. Dorosłe osoby towarzyszące muszą być w pełni zaszczepione i okazać ważny Unijny Certyfikat COVID lub posiadać potwierdzenie negatywnego wyniku testu PCR (ważność 72 godziny) lub antygenowego (ważność 48 godzin). Jeżeli posiadają dowód przechorowania COVID-19 muszą dodatkowo okazać dowód otrzymania przynajmniej jednej dawki szczepionki składającej się z dwóch dawek.
f. Płatność odbywa się za pomocą kart płatniczych, unikamy płatności gotówki ze względu na ryzyko przenoszenia wirusa.


4. Uprzejmie prosimy o przestrzeganie zasad i wyrozumiałość, mamy jednak na względzie wspólne bezpieczeństwo, które jest aktualnie naszym priorytetem.Wszystkie zmiany organizacyjne i innej natury będziemy komunikować za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz FB.


5. Aktualne wytyczne i zalecenia instytucji publicznych i środowisk medycznych:

Ministerstwo Zdrowia:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/
Główny Inspektorat Sanitarny:
https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/
Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników:
Oceń ten wpis:
0